TWG #4 – výsledkový servis

Česká republika vs Surinam – 14:18 (11:11)

Do semifinálového utkání ve skupině o konečné 5.-8.místo nastoupili čeští reprezentanti odhodlaně, neboť si byli vědomi té skutečnosti, že případná prohra znamená okamžitý konec na turnaji. Český výběr vstoupil do utkání impozantně a po čtyřech minutách vedl 3:0, když se postupně trefili Nováková, Galíček a Vyroubal, ale do konce první desetiminutovky stihli surinamští korfbalisté snížit náskok těch českých na rozdíl jediného koše. V průběhu druhé čtvrtiny Surinam dokonce dokázal po velkém obratu získat dvoukošové vedení, ale před poločasovou přestávkou Češi vyrovnali zásluhou Novákové, která byla nejlepší českou střelkyní posledního zápasu, a Zieglerové na 11:11.

Ve druhé půli nastal rozhodující okamžik za stavu 12:12, kdy Surinam zaznamenal čtyřkošovou šnůru a získal vedení 12:16, které již čeští reprezentanti do konce zápasu dohnat nedokázali a je jisté, že na těchto Světových hrách skončí v poli poražených na osmém místě konečného pořadí. Surinam pak zítra čeká zápas o konečné páté místo, a to proti Číně, která si překvapivě poradila s Portugalskem.

Koše: Nováková 3, Galíček 2, Zieglerová 2, Šnajdr 2, Vyroubal 2, Pešák 1, Krejčí 1, Sahatciu 1 – D.Braumuller 4, Vorm 3, van Dijk 3, Slot 2, Claver 2, Karsters 1, van der Steen 1, Ramlal 1, Missier 1

Portugalsko vs Čína – 16:17 ( 6:11)

Koše: J.D.Ruivo 4, Pereira 4, L.C.Ruvio 2, Almeida 2, Lourenco 2, Frade 1, Gomes 1  – Q.Wang 5, X.Zhang 3, X.Wang 3, Li 2, Fu 2, Chen 1, Xiao 1

Semifinále o 1.-4.místo

Semifinálové duely nabídly špičkový korfbal, když Nizozemsko potvrdilo jasně roli největšího favorita a zvítězilo výrazněji. To Belgie se o své vítězství musela strachovat prakticky až do posledních vteřin zápasu, ve kterém nakonec dokázala vyhrát nejtěsnějším rozdílem nad obhájcem stříbra z roku 2017.

Nizozemsko vs Německo – 26:12 (11:6)

Koše: Jonker 5, Preuninger 3, Haars 3, Visscher 2, van der Werff 2, Hoek 2, Leeuwenhoek 2, Brouwer 2, Lokhorst 1, Out 1, Cordus 1, Griemink 1, Zuijdwegt 1 – Heppenkauseen 3, T.Orth 2, Freund 2, Lucas Witthaus 1, A.Orth 1, Sander 1, Lea Witthaus 1, Hering 1

Belgie vs Taiwan – 19:18 (12:14)

Koše: Amorgaste 5, Caluwe 3, Impens 2, Seys 2, Struyf 2, Engels 2, Driesen 2, Courtens 1 – Ya-Wen Lin 6, Shu-Chi Chang 4, Cin Chen 3, Ttu-Jao Huang 2, Kai-Yeh Lo 2,  Han-Sheng Chiu 1 1