TWG #2 – výsledkový servis

Skupina A

Česká republika vs Portugalsko – 13:16 (9:10)

Ve druhém zápase základní skupiny A Světových her 2022 změřili naši reprezentanti síly s tradičním soupeřem z Pyrenejského poloostrova. Trenér Kracík udělal v základní sestavě hned pět změn oproti úvodní sestavě z úvodního utkání proti Taiwanu, když z mužů zůstal v sestavě pouze Petr Galíček. První koš zápasu vstřelila při svém prvním vystoupení na Světových hrách Klára Nováková a vyrovnaný průběh první čtvrtiny překlopil na českou stranu dvěma koši veterán Vlastimil Krejčí, který jako jediný pamatuje český bronzový úspěch z roku 2005 a stanovil výsledek po první čtvrtině 6:4. Na začátku druhé desetiminutovky „vyrobili“ Češi několik zbytečných chyb, nechali Portugalce vyrovnat a dokonce pustit do vedení 6:7 a i poločas skončil ve prospěch soupeře poměrem 9:10, když ve druhé čtvrtině dokázali z Čechů skórovat pouze Galíček a dvakrát Kortus.

Na začátku druhé půle začal trenér Kracík více míchat sestavou, ale do koše se trefovali pouze Portugalci, kteří si vytvořili náskok 9:14 a první český koš vstřelila Jemelíková až po odehraných 7 minutách a 7 vteřinách druhé půle. Třetí čtvrtina našim reprezentantům vůbec nevyšla a pouhé dva české koše oproti pěti portugalským určovaly skóre před poslední čtvrtinou 11:15. Ve čtvrté desetiminutovce se první střelecký zápis čekalo více než čtyři a půl minuty, kdy v čase 34:31 snížila na 12:15 Jemelíková, za půl minuty se prosadil i střídající Šnajdr a vykřesal naději pro český tým – 13:15. Závěr zápasu však českým reprezentantům vůbec nevyšel, Portugalci zahodili penaltu 140 vteřin před koncem, ale Češi dvakrát po sobě nedokázali vrátit míč na útočnou polovinu, když dvakrát špatně přihrával včerejší hrdina Vyroubal a čas na vyrovnání Čechům vypršel a musí se tak vyrovnat s dosti hořkou porážkou v zápase, kde rozhodně měli velkou šanci na zisk bodů.

Koše: Krejčí 2, Kortus 2, Drábková 2, Jemelíková 2, Galíček 1, Zieglerová 1, Toufar 1, Sahatciu 1, Nováková 1 – Santos 3, Almeida 3, Contado 3, Luz 3, Ruivo 2, Pereira 1, Fernandes 1

Nizozemsko vs Taiwan 34:18 (19:6)

Koše: van Wijngaarden 9, Leeuwenhoek 6, Visscher 4, Preuninger 3, van der Werff 3, Zuijdwegt 2, Lokhorst 2, Out 2, Jonker 1, Hoek 1, Griemink 1 – Kai-Yeh Lo 3, Ya-Wen Lin 2, Chun-Ta Chen 2, Ya-Han Chen 2,Wei-Jhe Tai 2, Chieh-Sheng Chang 2, Cin Chen 1, Yi-Wen Wang 1, Shu-Chi Chang 1, CHien-Chin Peng 1, Han-Sheng Chiu 1

Tabulka skupiny A po dvou zápasech

1. Nizozemsko                       2z.          6b.         63:31
  2. Taiwan                                2z.          3b.         39:51
  3. Portugalsko                       2z.          3b.         29:42
  4. Česká republika                 2z.          0b.         30:37

Skupina B

Ve skupině B Belgie pokračovala v přesvědčivých výkonech a výrazně porazila i dalšího soupeře v podobě Číny, kterou předčila prakticky ve všech činnostech na hřišti a již po první půli bylo prakticky rozhodnuto. Osmi koši se v tomto zápase blýskl Kian Amorgaste, který zaznamenal 8 košů. Ve druhém utkání předčilo Německo Surinam v zatím nejvyrovnanějším utkání turnaje, a to zejména díky střelecké potenci ženské poloviny týmu, která zaznamenala 18 ze 24 košů, což byl ten rozhodující faktor vítězství evropského družstva, které k postupu do semifinále bude muset zítra porazit zatím nevýrazné družstvo Číny.

Belgie vs Čína 27:11 (17:5)

Koše: Amorgaste 8, Engels 4, Impens 3, Seys 3, Struyf 3, Denis 2, Reyntjens 2 Schoumacker 2 – Li 3, X.Wang 2, Xiao 2, D.Zhang 1, Fu 1, Chen 1, Hu 1

Surinam vs Německo 22:24 (9:11)

Koše: van Dijk 7, Slot 6, van der Steen 4, Karsters 2, Vorm 1, Claver 1, D.Braumuller 1 – A.Orth 6, Sander 5, Lea Witthaus 4, Gnutt 3, Heming 2, Demuth 1, Lucas Witthaus 1, T.Orth 1, Heppekausen 1