The World Games Birmingham 2022 – 7. den volný a slavností zakončení

Protože se o poslední místo zápas nehrál, tak měla naše reprezentace poslední den na Světových hrách volno. Část týmu dopoledne vyrazila na místní vyhlídkovou věž, jiní se poohlédli po nákupech a nebo jen odpočívali. Po obědě jsme byli všichni čeští sportovci svezeni ČVO do Českého domu, kde nás čekalo slavností pohoštění, focení a uzavření tohoto domu. Opět jsme měli možnost „pokecat“ se zástupci jiných sportů – lacross, orientační běh, bojové sporty, atd.

Kolem páté hodiny místního času začal hromadný přesun celé „vesničky“ všech zbylých sportovců z celého světa na místní fotbalový stadion. Zde se konalo slavnostní ukončení Světových her. Hvězdou zakončení bylo vystoupení Lionela Richieho. Pak už se celá skupina evropských korfbalistů přesunula do místní pivovarní restaurace a společně popila v družném rozpoležení. O to pak bylo náročnější ranní brzké vstávání a přesun z Birminghamu na letiště do Atlanty. Odtud v 16:05 místního času vzlétlo letadlo s českými korfbalisty směr Frankfurt a Evropa.