The World Games Birmingham 2022 – 6. den a zase ten Surinam

Šestým dnem na Světových hrách byla sobota 16.7.2022 a náš tým čekalo semifinále ve skupině o 5.-8.místo se Surinamem. Znalci korfbalu si určitě pamatují zápas z MS v JAR 2019 ve stejné fázi turnaje. Tenkrát šlo snad o jeden z nejpovedenějších zápasů české seniorské reprezentace v posledních letech. A my jsme měli ve skrytu duše přání a radost, že jsme dostali šanci na Světových hrách odčinit. V Jižní Africe tenkrát narukoval Surinam s totální obranou doskoku a nám se nedařilo trefit koš i z těch nevyloženějších šancí. A čím více těchto šancí přibývalo, tím více se soupeř ze Surinamu stahoval pod koš a jen čekal na naše nepovedená zakončení. Bohužel odplata se nepovedla. A co víc, historie se téměř opakovala. Náš tým nenašel střelce, který by si dokázal poradit s anti-korfbalem ze Surinamu.

A co se jinak před tímto pozdně večerním zápasem odehrálo. Po snídani si část týmu vyzkoušela hru lacross na trávě místních universitních kolejí. Po obědě byl krátký odpočinek a video rozbor soupeře a naší hry. Zbytek dne už jste mohli sledovat na youtube a nebo je popsaný výše. Výsledkově a ani herně se nám zápas se Surinamem nepovedl, a proto poslední den her, neděle 17.6.2022, nemáme už možnost hrát jakýkoliv další zápas na Světových hrách USA 2022. Tímto pro nás turnaj skončil.