The World Games Birmingham 2022 – 5. den Ivo slaví „narozeniny“

Poslední hrací den základních skupin nám přiřadil soupeře z nejtěžších, a asi jasného vítěze celého turnaje, tedy tým z Nizozemí. Po včerejším relativně pozdě večerním a nepovedeném zápase s Portugalskem jsme si dnes dopoledne dali odpočinek od korfbalu a hlavně jsme si dali prostor na trošku delší prospání. Snídalo se individuálně s tím, že na 10:30 půjdeme fandit českému lacrossovému týmu žen při jejich posledním zápase v turnaji.

Během oběda popřál celý tým Ivovi Kracíkovi k narozeninám, které sice slaví 16.8.2021, ale to už by je neslavil v USA ?. Zároveň jsme během oběda sledovali i statečný boj Portugalska s Taiwanem o druhé místo v základní skupině. I tento zápas ukázal, že obě skupiny jsou velmi vyrovnané a mají celkem podobné průběhy zápasů. Výjimkou jsou samozřejmě týmy z Nizozemí a Belgie, u kterých jsou zápasy většinou předem a rychle rozhodnuté. Po obědovém odpočinku se tým připravoval na zápas právě s Nizozemím.

Hned po utkání se tým musel rychle odebrat z haly na rychlou sprchu a převlečení se, protože dnešní večer připravil ČOV společnou večeři pro celou českou olympijskou výpravu. Večírek byl připravený v nedaleké místní restauraci, kde se nabízel raut jako večerní občerstvení. Byl to velmi příjemný večer, kde se sešli sportovci z české výpravy – nechyběl tým lacrossu žen, dále úspěšní orientační běžci (stříbrná a bronzová medaile), účastníci bojových sportů, atd. Celý večer zahájil dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor společně s místopředsedou ČOV Filipem Šumanem. Před půnocí nás svoz odvezl na koleje university a zítra pro nás startuje turnaj opět „od nuly“ malým play off o 5.místo. Držte nám dále palce.