The World Games Birmingham 2022 – 3. den a první zápas

Třetí den v Birmighamu byl konečně i hracím dnem. A právě zápas určuje vždy na takovém turnaji program celého dne. Vše ale začalo tradičně snídaní – pro vaši představu se vše dost opakuje, tedy míchané vajíčka, slanina, párečky, sýry, šunka, nějaké ovoce, melouny, ovesná kaše, atd. K pití džusy, káva, cola, sprite, voda.

Po snídani jsme vyrazili na krátký dopolední trénink, alias „rozbruslení“. Poprvé si hráči mohli vyzkoušet hrací halu a její osvětlení. Úspěšnost střelby byla dobrá a mohli jsme tedy v koutku duše doufat, že nám to pro zápas vydrží. Hned po tréninku byla taktická příprava včetně určení sestav. Po obědě hned prakticky následovala balení a odjezd na náš první zápas turnaje.

Zápas začínal místního času v 17:00, my jsme už byli před 16:00 v hale, připomenuli jsme si taktické pokyny a šli se rozcvičovat. Samotný zápas si můžete zhodnotit podle svého. A určitě nevynechejte ani sociální sítě Českého korfbalového svazu, případně Českého olympijského týmu nebo IKF mezinárodní korfbalové federace. Na většině těchto kanálů můžete vidět krátká videa, ale i rozhovory s hráči či trenéry a jejich hodnocení utkání.

Po zápase jsme jeli na večeři a po ní cca ve 21:00 začalo velké praní – přece jen už je to 5 dní a zásoby čistého prádla se tenčí. Pokud jde o další hrací den, zápas s Portugalskem, a jeho program, tak se celkem nebude lišit od předchozího dne. Stručně se dá popsat program a plán takto: snídaně, dopolední trénink, oběd, taktická příprava včetně videa, zápas, večeře a spát ? Držte nám dál palce, protože my se zde chceme rvát i v dalších zápasech stejně jako dnes.