The World Games Birmingham 2022 – 2.den a první trénink + zdravotní stav Elišky

Aklimatizace snad začíná nabíhat, i když i druhý den v Birminghamu jsme všichni celkem brzy ráno byli na nohou, a to někteří už i v 5:00 místního času. Snídaně oficiálně začínají v 6:30, ovšem to jsme už poznali, že v tuto dobu se před jídelnou vytvoří obrovská fronta, a to hlavně sportovců, kteří mají své soutěže v dopoledním programu. Takže jsme si počkali na vhodnější pozdější čas.

Po snídani a krátkém odpočinku jsme vyrazili fandit českým hráčkám lacrossu (to je ten sport s těma hokejkama) v jejich prvním zápase ve skupině proti Japonsku. Jen pro úplnost, naše holky lacrossařky prohrály 10:22. Během tohoto zápasu měla Eliška Zieglerová jiné povinnosti a využila péče lékaře ČOV, který jí zatejpoval její natažený stehenní sval. Teď už zbývalo jen doufat, že bude Eliška fit nejen na tréninku, ale i pro zápasy v turnaji.

A trénink zvládla Eliška bez bolesti. Mimo tohoto pozitivního zjištění si hráči mohli na prvním tréninku „osahat“ halu, připomenout si principy hry v útoku, zastřílet si řadu penalt. Po tréninku se co nejrychleji přesunuli naši hráči fandit ve finále in-line hokejistům proti Spojeným státům. A opět pro úplnost, zlatá medaile necinkla, protože kluci prohráli smolně až po prodloužení 1:2.

Trenérská část výpravy se naopak po tréninku věnovala oficialitám. Na pořadu odpoledne byl manažerský meeting týmů, rozhodčích a dalších. Všem týmům byly představeny základní principy fungování turnaje, plus se rozhodlo o tom nejdůležitějším, tedy o barvách dresů v jednotlivých zápasech. A jak tedy náš tým postupně v základní sestavě nastoupí? S Taiwanem to budou červené dresy, proti Portugalsku pak šedé a nakonec modré dresy proti Nizozemí.

Po večeři šel celý tým fandit na finále mužského lacrossu. A po něm se šlo už spát, abychom byli připravení na 100% pro náš první zápas turnaje s Taiwanem (bude se hrát o půlnoci středoevropského času z 13.7. na 14.7.). Držte nám palce.