Talentovaná mládež U15 zahájila přípravu

Uplynulý víkend proběhlo první soustředění výběru hráčů do 15 let, kterého se zúčastnilo celkem 36 mladých talentovaných korfbalistů a korfbalistek ze šesti korfbalových klubů. Největší zastoupení měl Korfbalový klub Brno (10 hráčů), PKC Náchod (7 hráčů) a SK Respo Kutná Hora (7 hráčů), další účastníci byli z klubu VKC Kolín (5hráčů), SK RG Prostějov (4 hráči) a TJ Sokol Ostrava (3 hráči). Hráče čekal nejen tréninkový program, ale i zhlédnutí, a některé i odehrání, tří zápasů České dorostenecké korfbalové extraligy.

V pátek večer byl na programu první trénink. Jeho účelem bylo zjistit, jak jsou na tom mladí korfbalisté po technické stránce. Závěrečný miniturnaj v monokorfbale trenérům zase ukázal jejich pohyb kolem koše.

V sobotu jsme se museli brzy ráno přemístit do Prostějova, jelikož se v hale v Kostelci na Hané konalo mistrovství ČR v lukostřelbě. První trénink (9:00 – 10:30) byl zaměřený na techniku a postupné odstraňování „špatných“ návyků ve střelbě a při přihrávkách. Od 11:00 pak mohli hráči sledovat utkání ČDKE mezi domácím Prostějovem a Náchodem. Do zápasu zasáhli i čtyři talenti U15 a nevedli si vůbec zle. Následoval zápas Náchodu proti Slovenskému výběru, který byl velice dramatický a na závěr se odehrál košově bohatý zápas mezi Prostějovem a Slovenským výběrem. V mezičase si mladí korfbalisté plnili úkoly v podobě fyzických testů. Další trénink (15:30 – 17:30) byl opět zaměřený na trénování techniky střelby, přihrávek a celkového citu pro míč a načasování přihrávky. Po přesunu do Kostelce a večeři nás čekal další trénink (20:00 – 22:00), na kterém hráče kromě dřiny čekala i zábava v podobě her a honiček. Poslední hodinka věnovaná hře trenérům ukázala velké rezervy ve vnímání prostoru kolem koše, na což se více zaměříme na dalších soustředěních.

V neděli jsme si bohužel zase moc nepospali a z důvodu zápasu místního házenkářského klubu nás trénink čekal už v 8:00 (do 10:00). Hráči byli tentokrát rozděleni na dvě poloviny, jedna trénovala obranný pohyb, přihrávky a fyzickou zdatnost, druhá pak střelbu a pohyb kolem koše. Po hodině došlo k výměně.

Soustředění jsme zakončili obědem a příslibem, že se do příště všichni pokusí zapracovat na zlepšení v trénovaných činnostech. Na únorové soustředění budou pozvaní všichni hráči, kteří se zúčastnili. Navíc je doplní hráči Znojma, kteří si tentokrát museli plnit klubové povinnosti a další hráči, kteří byli nominování, ale náhle onemocněli nebo se zranili.