Soustředění U19 a nominace na Challenge 2022

První listopadový víkend proběhlo v Kostelci na Hané 2. soustředění reprezentace do 19let. Naplánováno bylo několik taktických meetingů a 6 tréninkových jednotek. Program soustředění začal v pátek večeří, krátkým meetingem, na kterém trenéři seznámili hráče s programem soustředění a prvním společným tréninkem, na kterém si hráči připomněli základní herní principy z minulého soustředění – střídavý asistent, odběh od koše, druhá šance.
V sobotu po snídani hráči absolvovali 2. meeting na téma obrana a dopolední tréninkový blok, na kterém si vyzkoušeli několik variant, jak bránit soupeře. Po obědě se naopak věnovali variantám zahájení útoku, které jim hlavní trenér David Konečný představil na odpoledním 3.meetingu a následný trénink byl opět uvedením teorie do praxe. Večerní trénink trenéři pojali lehčí a zábavnou formou – kontrola míče, nahrávky, soutěže.
Nedělní program byl herní, aby si trenéři ověřili, jak hráči chápou taktické pokyny z obou dosud proběhlých soustředění. Po posledním tréninku trenéři nominovali 7+7 hráčů a hráček na vánoční turnaj Korfbal Challenge v Rotterdamu, který se koná na konci prosince a 9+9 pro jarní část přípravy.