Soustředění reprezentace U19 – 3.-5.3. 2023

První březnový víkend měl na programu předposlední soustředění reprezentace do 19 let, která se připravuje na Mistrovství světa v Belgickém Gentu, které se bude konat 7.-9.4. 2023.

Ve Vlašimi se v pátek sjelo celkem 17 reprezentantů (9 dívek a 8 chlapců) pod vedením hlavního trenéra Davida Konečného a jeho realizačního týmu. Poprvé se také k týmu připojili 3 hráči z výběru U17, a to René Křupal, Lukáš Holík a Doriana Stella Benešová.

Dívky:

• Doriana Stella Benešová   – Brno
  • Veronika Čarvašová – Brno
  • Kristýna Kopišová – Koblov
  • Eliška Křížková – Prostějov
  • Jitka Pavlíčková – Znojmo
  • Marie Pražáková – Brno
  • Ema Sakalíková – Koblov
  • Jitka Štěpánová – Náchod
  • Sofie Vojnová – Brno

Chlapci:

• Tomáš Hák – Koblov
  • Vojtěch Holík – Brno
  • Lukáš Holík – Brno
  • René Křupal – Znojmo
  • Martin Němeček – Brno
  • Filip Šupík – Koblov
  • Tomáš Toufar – Znojmo
  • František Valenta – Prostějov

Páteční trénink byl ve znamení znovuosvojení si herního systému a lehčích zápasů.

V sobotu už se ale makalo od rána a tým stihl během tří tréninků zapracovat na obraně, několika variantách zahájení útoku a principech hry. Hráči také shlédli zápasy, které odehráli na vánočním turnaji v Rotterdamu. A mohli tak později přenést to co viděli na videu na palubovku a zkusit na týmových i jednotlivých nedostatcích zapracovat.

V neděli ráno si hráči před tréninkem poslechli povídání týmového doktora U19 – Jakuba Novotného. Ten hráče na základě pozorování upozornil na možná rizika zranění a představil jim, jak teoreticky, tak prakticky mnohá kompenzační cvičení.

Nedělní ranní trénink byl vzhledem k fyzické únavě hráčů ve znamení střeleckých soutěží a opět se věnoval čas také variantám zahájení útoku. Poslední trénink byl vedený právě Kubou a jeho náplní byla, v návaznosti na ranní povídání, praktická ukázka posilovacích a protahovacích cviků.

Poslední soustředění má U19 na plánu 31.3. – 2.4. 2023 a to společně s U17 v Kutné Hoře.