Semifinálový soupeř ve skupině o 5. – 8. místo

Maďarsko nedokázalo v základní skupině A vybojovat ani bod skončilo na posledním čtvrtém místě s celkovým skóre 31:74. Maďarské družstvo bylo před tímto evropským šampionátem pasováno do role outsidera, ale dokázalo sehrát celkem vyrovnaný zápas s Anglií, když prohrávalo v poločase jen 6:9 a nakonec prohrálo 10:16.

Maďarsko – semifinálový soupeř ve skupině o 5. – 8. místo

Česká reprezentace se střetla s tou maďarskou v historii evropských šampionátů pouze jedinkrát,  a to v roce 2006. V maďarském hlavním městě 18.dubna 2006 tehdy Česká republika pod vedením trenéra Radka Honzíčka zvítězila 19:15, když hlavními postavami utkání byli Tomáš Sládek se šesti koši a Edwin Bouman s pěti. Ze současného týmu tento zápas pamatuje jen lékařka družstva Martina Bouman a člen mediálního týmu Martin Žák, kteří oba tehdy přispěli k českému vítězství po jednom koši.

Největší hvězdou současné maďarské reprezentace jsou Viktor Zsolt Belluzs a Zsolt Ferenc Majer, kteří jsou aktuálně nejlepšími střelci Maďarska na šampionátu se šesti, resp. pěti koši. Oba jsou mladou nastupující generací, která však reprezentační dres obléká již několik let.