Semifinálový soupeř ve skupině o 5.-8. místo – Surinam

Po posledním místě v základní skupině A, kde čeští reprezentanti nezískali ani bod, je v semifinále skupiny o 5.-8.místo čeká družstvo Surinamu, které si třetí místo ve skupině B vybojovalo vítězstvím nad Čínou. Souboj těchto družstev bude střetnutím o postup do boje o 5.místo a rovněž o pokračování v turnaji, neboť pro poražené družstvo turnaj předčasně končí a o konečné sedmé místo se na těchto Světových hrách nehraje.

Zápas Česká republika – Surinam bude opakováním zápasu z Mistrovství Světa 2019 v Jihoafrické republice, kdy se obě družstva střetla ve stejné fázi turnaje – tedy v semifinále skupiny o 5.-8.místo. Na datum 8.8.2019 však český tým nevzpomíná v dobrém, neboť zápas proti Surinamu před třemi lety se mu vůbec nepovedl, celé družstvo se trápilo s nepříjemnou obranou doskoku ze strany Surinamu a hlavně s vlastní střeleckou neschopností. Česká reprezentace prohrála tehdy vysoko 5:18 (poločas 1:8), když o české koše se podělili Faltýnková, Drábková, Galíček a dva přidala Zieglerová.