Reprezentační sedmnáctka vybojovala bronz na Světovém poháru 2023

Reprezentační výběr České republiky ve věkové kategorii do 17 let vybojoval bronzové umístění na World Cup U17 2023, když po semifinálové porážce od stříbrného družstva Nizozemska, dokázal zvládnout těžký duel o bronz proti Maďarsku, které se prezentovalo na celém turnaji výborným korfbalem a dokázalo porazit ve skupině třeba Německo, Anglii či Portugalsko.

Česká juniorská reprezentace vedená trenérskou trojicí Filip – Valeš – Dvořáková nejprve v dopoledním semifinále nestačila na domácí Nizozemsko, které celému turnaji dominovalo a po výsledku 6:25 bylo jasné, že na česká lvíčata zbude boj o bronzové medaile.

Do utkání o třetí místo pozměnil realizační tým sestavu a do útoku poslal čtveřici Holík, Křupal, Buriánková, Mamulová a do obrany pak vysokou čtyřku Slezák, Theissig, Pařilová, Michálková. Skóre zápasu otevřel Křupal, ale maďarský tým povzbuzovaný vytrvalými fanoušky dokázal okamžitě vyrovnat. Vedení českému družstvu vrátila střelou z dálky Pařilová, ale opět hned z protiútoku bylo vyrovnáno. První dvoukošové vedení obstaral českému týmu dvěma koši kapitán Lukáš Holík a od stavu 4:2 již až do konce utkání byl ve vedení český reprezentační výběr. Do konce první půle se však šlo za minimálního českého náskoku 7:6 a trenéři nachystali do prvních minut druhé půle oživení útoku, když ke kapitánovi Holíkovi vystřídali Mazoura a René Křupal byl přesunut do čtyřky k Theissigovi, Pařilové a Michálkové. Jednalo se o výborný tah a během pár minut druhého poločasu Češi navýšili šňůrou šesti košů náskok z 8:7 na 14:7 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Střelecky se v boji o bronz blýskli zejména Holík a Theissig, kteří shodně zaznamenali po pěti koších a mohli společně s celým týmem slavit bronzovou medaili, na níž česká reprezentace na světové úrovni čekala dlouhých 7 let, kdy naposledy získala česká třiadvacítka bronz na MS U23 2016 v Olomouci.