První soustředění U17 v sezóně 2020/2021

Soustředění talentované mládeže U17 proběhne již tento víkend v Kostelci na Hané a potenciální mládežničtí reprezentanti v kategorii do 17 let budou ti první, kdo v této sezóně zahájí svou přípravu. Vrcholem sezóny, na který se tento výběr bude pravidelně připravovat, bude Světový pohár U17, který by se měl na konci června konat v Nizozemsku. Letošní turnaj byl, stejně jako mnoho dalších, z důvodu celosvětové pandemie zrušen.

Realizační tým reprezentační sedmnáctky, který nově vede jako hlavní trenér Lukáš Filip, nakonec na prvním soustředění přivítá celkem 32 mladých nadějí, které jsou vybrány z osmi klubů, a to z ročníků narození 2004 a 2005. Nejpočetnější zastoupení pak v tomto širším výběru mají KK Brno, SK RG Prostějov a MS YMCA Znojmo.

V plánovaném programu přípravného víkendu je hlavně vzájemné seznámení se nově vytvořeného týmu, testy korfbalových dovedností, nácvik herních variant a rovněž přípravný zápas proti reprezentačnímu výběru U22, který se bude připravovat pod vedením hlavního trenéra Ivo Kracíka v nedalekém Prostějově.