První soupeř české korfbalové reprezentace na WG 2022

Prvním soupeřem české korfbalové reprezentace bude celek Taiwanu, který na minulých Světových hrách v roce 2017 v Polsku dosáhl na historický úspěch, když dokázal postoupit až do finále a získal stříbrné medaile. V roce 2017 ve Wroclawi Taiwan jasně ovládl svou základní skupinu, v semifinále přemohl Belgii poměrem 22:18 a postoupil do finále, kde nestačil na Nizozemsko a podlehl 14:26, ale i tak se jednalo o historický průlom na World Games.

Taiwan dokázal celkem na Světových hrách cenný kov hned pětkrát, když ke stříbru z posledních her přidal ještě čtyřikrát bronz, a to v letech 2013, 2009, 2001 a 1997.

Jediný český souboj s taiwanskou reprezentací na Světových hrách byl v roce 2005, kdy se v posledním zápase utkala obě družstva již za rozhodnutého pořadí, kdy bylo jasné, že na českou reprezentaci čeká vysněný bronz a na taiwanské soupeře zbude po nepovedeném turnaji až místo páté. Přesto se 24. července 2005 jednalo o velmi kvalitní zápas, který skončil po šedesáti minutách 10:10 a o vítězství asijského družstva rozhodlo prodloužení. Střelci českých košů byli Martin Žák a Petr Malačka, kteří zaznamenali shodně po třech koších, dva přidal kapitán Martin Vaculík a po jednom koši vstřelili Zuzana Spěšná a současný reprezentační trenér Ivo Kracík.