Poslední soupeř v základní skupině – Nizozemsko ??

Poslední hrací den základních skupin čeká na naši reprezentaci soupeř nejtěžší, kterým je suverénní Nizozemsko, které ještě nikdy v historii Světových her neodešlo z palubovky v roli poraženého. Devětkrát v řadě získalo zlaté medaile a vyhrálo všech 43 utkání a další dvě přidalo na probíhajím turnaji. Zápas s Českou republikou bude tedy 46. v pořadí, když předchozích 45 Nizozemci s přehledem vyhráli.

Česká republika se na World Games dosud střetla s Nizozemskem třikrát, když právě Nizozemsko bylo jejím úplně prvním soupeřem při první účasti na Světových hrách v roce 2005, kde v zahajovacím duelu podlehli Češi 7:23, když o české koše se podělili Martin Žák 3, Radka Prokůpková 2 a po jednom přidali Vaculík a Tauchmanová.

O čtyři roky později v Kaohsiungu podlehli Češi vysokým rozdílem 10:34, když již v poločasové přestávce svítilo na světelné tabuli hrozivé skóre 8:20 a protože ve druhé půli přidali čeští reprezentanti pouhé dva koše byl konečný rozdíl ve skóre více než markantní. Nejlepším českým střelcem byl v tomto zápase Roman Věžník se třemi koši.

Nevídanou přestřelkou pak skončil zápas v základní skupině na Světových hrách v kolumbijském Cali, který skončil divokým skóre 19:42, když po třech českých koších zaznamenali Klacková, Kolářová, Kubíček a Podzemský, ale v zápase exceloval zejména Jos Rosebom, který českým obráncům nastřílel úctyhodných 11 košů.