Poslední soupeř ČR na MS 2019 – Portugalsko

Posledním týmem, se kterým se čeští reprezentanti potkají na letošním světovém šampionátu, je Portugalsko, proti němuž hráli Češi i poslední na minulém MS v roce 2015 v Belgii. Jediným rozdílem oproti minulého šampionátu je ten fakt, že oba soupeři se posunuli ve výsledkové listině výše a oba si již v předstihu zajistili účast na Světových hrách 2021.

V tomto zápase tehdy Češi, pod vedením trenéra Radka Honzíčka, prohrávali v poločase 4:10 a na začátku druhé půle dokonce už 5:14 a přesto dokázali tento zápas otočit a vyhráli 20:19, když nejlepším střelcem zápasu byl Vlastimil Krejčí se 6 koši na straně české a Pedro Correia s pěti na té portugalské. Z české základní sestavy již na tomto MS nenajdeme ani jednoho hráče (na lavičce byli v roce 2015 Vyroubal, Galíček, Jonáková a Pešák), zatímco v základní sestavě Portugalců z roku 2015 zůstali na tomto MS ještě čtyři hráči (Pedro Correia, Isabel Almeida, Ana Cordeiro a Luise Costa Ruvio)

Po MS 2015, kdy tedy čeští reprezentanti skončili v pořadí před Portugalskem, následovali dva evropské šampionáty, kde byla portugalská družstva úspěšnější, když na ME 2016 skončilo Portugalsko na místě čtvrtém (ČR na 7.místě) a o dva roky později na ME 2018 pak po senzační výhře nad Belgií dokonce na místě třetím (ČR na 5.místě).