Obrovský úspěch české korfbalové reprezentace na ME U15 2022

Česká korfbalová reprezentace ve věkové kategorii do 15 let dnes na Mistrovství Evropy U15 2022 na Slovensku získala zlaté a stříbrné medaile, čímž se stala nejúspěšnější zemí tohoto turnaje.

V sobotu český reprezentační „A“ – tým skončil v základní skupině na druhém místě, když nejdříve porazil 15:5 Polsko a následně deklasoval Katalánsko po výsledku 23:1. V posledním zápase ve skupině v přímém souboji o první místo podlehli naši reprezentanti po boji Nizozemsku 11:16 a ze druhého místa skupiny narazili v nedělním semifinále na vítěze druhé skupiny – na reprezentaci Portugalska. Koncentrovaným výkonem česká lvíčata pod vedením reprezentačního trenéra Martina Šnévajse nedala soupeři žádnou šanci a zaslouženě po výhře 12:5 postoupila do boje o zlato, kde je opět čekal suverénní a neporažený tým Nizozemska.

V odvetě zápasu ze skupiny Češi bojovali na hranici svých možností a sil a nakonec se museli sklonit před družstev z kolébky korfbalu z Nizozemska, když po skvělém výkonu podlehli 9:14 a mohli i tak slavit zisk stříbrných medailí, a to ve složení: Barbora Havlová, Valerie Hudec, Kateřina Malinová, Simona Siňorová, Ivana Zbořilová, Adam Fidler, Adam Jankovič, Ondřej Poslušný, Lukáš Slezák a Jakub Štastný.

Celkové pořadí:

1. Nizozemsko
  2. Česká republika
  3. Maďarsko
  4. Portugalsko
  5. Slovensko
  6. Německo
  7. Polsko
  8. Katalánsko

V souběžně hraném turnaji pro rezervní družstva vycházejících hvězd nazvaném „Rising Stars“ český reprezentační výběr naprosto exceloval, když vyhrál všech šest zápasů a zaslouženě získal zlaté medaile. Navíc během turnaje zaznamenal nejvíce vstřelených košů a celkové dosažené skóre ze všech zápasů je excelentních 79:11, které ukazuje skvělou formu a naprostou dominanci českého reprezentačního družstva .

Hvězdný český tým vybojoval první místo v sestavě: Klára Cholavová, Marie Matejová, Petra Matějíčková, Vendula Rozkošná, Klára Vajdečková, Jindřich Bloudíček, Jakub Hlad, Matěj Rozkošný, David Sotolář a Tobiáš Vojna.

Výsledky družstva Rising Stars:

ČR –  Německo                 12:2

ČR – Katalánsko               20:2