Korfbal Challenge U19 – 2022

V termínu od 27. do 28.12.2022 se v holandském Rotterdamu konal tradiční turnaj Korfbal Challenge. Toho se zúčastnil i český výběr do 19 let pod vedením nového trenérského tria David Konečný, Sára Sahatciu, Petr Galíček).

Na turnaj odcestovalo 7 chlapců (Holík Vojtěch, Tomáš Hák, David Novák, Martin Němeček, Filip Šupík, Tomáš Toufar, František Valenta) a 7 dívek (veronika Čarvašová, Nikola Grygarová, Eliška Křížková, Jitka Pavlíčková, Marie Pražáková, Jitka Štěpánová, Sofie Vojnová), kteří v průběhu dvou dnů odehráli 9 zápasů. První den sehráli 7 zápasů, z toho 6 proti regionálním výběrům holandské mládeže, bojující o nominaci do holandské reprezentace U17. Jeden zápas sehráli proti výběru Belgie do 17 let. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná, ale pouze jedno z nich pro český výběr skončilo vítězně.

Druhý den nastoupila lvíčata do takzvaného malého semifinále, ze kterého bohužel po GG odešla poražena. V posledním zápase turnaje, opět proti Belgii, se český tým střelecky trápil a bohužel nestačil na soupeře a skončil tedy na 8. místě.

Slovo hlavního trenéra Davida Konečného: “Cílem turnaje bylo získat zkušenosti s velmi kvalitními a vyrovnanými soupeři. Navíc jsme věděli, že intenzita hry bude na výrazně vyšší úrovni, než se kterou se mohou setkat hráči v domácích soutěžích. Dále jsme chtěli zapojit do naší hry trénované prvky a poznat, jak jsou schopni hráči tyto pokyny plnit. Neméně podstatným prvkem bylo i sledování vzájemné možné spolupráce jednotlivých čtveřic. Během turnaje jsme vystřídali snad všechny možné kombinace sestav, a i během zápasů jsme se snažili vždy zapojit všechny hráče. Velmi pozitivně hodnotíme hru v obraně, kdy jsme se snažili o těsnou obranu s prvky předobrany. A i v útoku se objevili pozitivní prvky hry, kterou se chceme prezentovat – tedy rotace pozic hráčů, velmi blízká spolupráce hráčů mezi sebou. Bohužel se také projevila velká slabina českého korfbalu, a to efektivita zakončení, která byla během celého turnaje pouze 15%. Tuto nízkou úspěšnost přikládáme vysokému tempu hry, na kterou nejsme zvyklí v Česku. Celkově turnaj hodnotím jako úspěšný, protože splnil naše očekávání a věřím, že nabyté zkušenosti využijeme při MS, které bude v roce 2023 v belgickém Gentu.”

Zápasy 1x20minut

• U19 – RTC Oost U17 4:5
  • U19 – RTC Noord U17 6:7
  • U19 – Belgie U17 2:3