Korfbal Challenge U17 – 2022

Poprvé od roku 2017 se na tomto výše zmíněném turnaji představil i český reprezentační výběr talentované mládeže ve věkové kategorii do 17 let pod vedením trenéra Filipa. Reprezentace absolvovala po úspěšném vystoupení na Světovém poháru v červenci 2022 jedno přípravné soustředění a realizační tým vybral dvanáct hráčů na tento prestižní turnaj.

V nabitém programu se dnes Češi v základní skupině postupně utkali s regionálními výběry Het Oosten (14:3), Midden Nederland (14:9) a De Vallei (14:8). Realizační tým dal v každém zápase příležitost všem dvanácti nominovaným a po výborných výkonech tak čeští junioři vyhráli svou základní skupinu a v semifinále vyzvali druhý tým druhé skupiny Rotterdam, který porazili 12:7 a čekalo je velké finále. Reprezentační sedmnáctka zvládla i tento zápas, přestože v úvodu prohrávala 0:4, ale do poločasu vstupovala již s náskokem dvou košů a nakonec završila svou vítěznou sérii výrazným vítězstvím 17:9. Ziskem celkového prvenství tak mohla slavit  historicky nejlepší umístění dosažené českým výběrem na prestižním Korfball Challenge.

Finále turnaje: Česká republika U17 – Midden Nederland    17:9  (poločas 8:6)Koše: Holík 5, Mazour 3, Jankovič 3, Křupal 2, Benešová 1, Buriánková 1, Janáková 1, Slezák 1