Konec základní část Czech Korfbal Open U17 2022

Základní část Czech Korfbal Open U17 2022 vyhrála česká juniorská reprezentace a ve finále se střetne s výběrem Sportovního centra mládeže Ostrava

I ve třetím zápase turnaje se česká juniorská korfbalová reprezentace U17 představila kvalitním výkonem a i třetího soupeře porazila rozdílem třídy, když deklasovala reprezentační výběr Slovenska poměrem 24:1. Český výběr vstoupil do zápasu trošku vlažněji a na úvodní trefu Lukáše Holíka z penalty až po více než třech minutách hry dokázal slovenský výběr reagovat rychlým vyrovnáním po chybě v blízkosti obranného koše. Do konce první desetiminutovky však český výběr přidal na přesnosti a vedl po první čtvrtině 6:1. Trenér Filip zkoušel sestavu, aby našel to nejlepší složení v výhledem na odpolední finále a rovněž s perspektivou na blížící se World Cup U17, na který český reprezentační výběr odcestuje přesně za měsíc a jeden den.

Nejlepšími střelci utkání byli Martin Němeček se čtyřmi koši a čtveřice tříkošových Eliška Křížková, Tomáš Toufar, Jitka Pavlíčková a Kristýna Kopišová. Celkem do střeleckých statistik zapsalo hned dvanáct úspěšných střelců.

Dnešní odpolední program nabídne nejprve boj o třetí místo, kde se představí reprezentační výběry Slovenska a Maďarska a od 14:45 v ostravské hale VŠB – TU proběhne finálový souboj turnaje.

Česká republika U17 – Slovensko U17                   24:1       (poločas 15:1)

Koše:  Němeček 4, Křížková 3, Toufar 3, Pavlíčková 3, Kopišová 3, Vedral 2, Vojnová 1, Hák 1,  Buriánková 1, Holík 1, Janáková 1, Křupal 1