Jsme v semifinále MS!

Souboj tradičních soupeřů přinesl ve čtvrtfinále světového šampionátu bitvu o postup mezi nejlepší čtyři týmy na letošním MS, a to v podobě utkání pátého a sedmého týmu z pořadí minulého šampionátu v roce 2019 a bylo již před tímto duelem jasné, že jeden ze soupeřů se dostane do vysněného boje o jednu z medailí.

České družstvo vstoupilo do utkání, stejně jako to německé, velmi opatrně – na obou týmech byla vidět tíha okamžiku.  Po pěti minutách byl stav 1:1, když na proměněnou penaltu odpověděla hned z protiútoku Lenka Burešová Faltýnková. Vývoj skóre následně nabral rychlých otáček a obě družstva se střídala ve vedení a po první čtvrtině byl stav 7:6 ve prospěch českého týmu. Druhá desetiminutovka pokračoval ve stejném duchu a obě družstva si nedarovala ani kousek místa zadarmo a naprosto vyrovnaný boj o každý míč pokračoval až do konce první půle, která skončila 11:11, když po třech koších si v prvních dvaceti minutách připsali Krejčí a Pavlíčková.

Přetahování o vedení pokračovali i ve třetí části, ve které každý z týmu přidal 5 košů a do poslední desetiminutovky se šlo za stavu 16:16. Lépe do ní vstoupilo české družstvo, které dalo dva koše a po střelách střídající Zieglerové se 7 minut před koncem ujalo vedení 18:16. Nejmladší hračka českého výběru Jitka Pavlíčková následně zvýšila na 19:16 a německému týmu se již začínal krátit čas na možné vyrovnání skóre, ale jejich pověstná neozdolná mentalita zápas ještě nevzdala. Po snížení na 19:17 dokázala Eliška Zieglerová přidat svůj třetí koš 20:17, který byl nakonec košem vítězným, i když Němci ještě dokázali snížit na 19:20 minutu před koncem utkání, ale vyrovnat již nestihli a Češi se tak po šestnácti letech dokázali probojovat do svého třetího semifinále světového šampionátu.

ČR – Německo 20:19 (poločas 11:11)

Koše: Krejčí 5, Pavlíčková 4, Zieglerová 3, Kubů 3, Burešová Faltýnková 2, Šnajdr 1, Pešák 1, Kortus 1