Finálové výsledky MS 2019 v Durbanu

Dnes byl v Durbanu zakončen světový šampionát finálovým zápasem s tradičním obsazením Nizozemsko – Belgie, ale pro oko diváka toho nabídl pramálo a ještě před poločasem nebylo pochyb o tom, kdo se stane Mistrem Světa 2019. Nizozemsko si totiž do poločasu vypracovalo desetikošový náskok a Belgie vypadala jako by se s druhým místem uspokojila a nekladla Nizozemcům velký odpor. Rovněž duel o bronz mnoho korfbalové krásy nenabídl a Taiwan v něm potvrdil pozici nejlepšího asijského družstva, když s přehledem porazil Čínu, pro kterou je však čtvrté místo historickým úspěchem. Nejlepším zápasem dne byl zcela jistě duel o konečné sedmé místo mezi Českou republikou a Portugalskem, který se hrál ve výborném tempu a Češi nastoupili k zápasu koncentrovaně, bojovali o každý míč a opírali se skvělou střeleckou formu Renaty Havlové, jež zaznamenala sedm košů a Petra Galíčka s pěti koši. A nejen to – přidali i velmi koncentrovaný výkon v obraně a trenér Ivo Kracík zkušeně střídal hráče tak, aby je udržel v plné síle až do konce zápasu a Češi tak slaví zasloužené vítězství a posun v konečném pořadí o dvě příčky vzhůru oproti minulému šampionátu v roce 2015 v Belgii.

Dnešní výsledky:

18. Nový Zéland
  19. JAR
  20. Macau

Tabulku střelců ovládla suverénním způsobem sedmadvacetiletá čínská kapitánka Jing Zhao, která si jako jediná udržela průměr nad pěti koši na zápas a celkem zaznamenala 39 košů.

Nejlepší střelci MS 2019:

• Jing Zhao (Čína) 39košů
  • Shay Conroy (Irsko) 35košů