Finální příprava reprezentace České republiky před ME U21 2023

V Kolíně se pár dní před začátkem Mistrovství Evropy hráčů do 21 let sešel český reprezentační výběr na finální část přípravy. Pod vedením hlavního reprezentačního trenéra Kracíka se v kolínské hale Borky představil téměř celý širší výběr, když z širší nominace chyběli pouze nemocní Šťastný a Hasnedl. Trenér Kracík na závěr přípravy využil skvělé možnosti sehrát sérii přípravných zápasů proti reprezentačnímu výběru Nizozemska U19, který vede legendární Leon Simons a který získal na dubnovém Mistrovství světa U19 světový titul, když všechny své soupeře naprosto deklasoval. Nizozemský trenér Simons tehdy velmi litoval, že jeho tým neměl příležitost poměřit se s talentovaným českým výběrem, a i proto se svými hráči chtěl jet do České republiky na letní soustředění.

Na programu společného soustředění byla dvě páteční utkání, ve kterých český trenér Kracík mohl ladit sestavu na úvodní utkání Mistrovství Evropy U21, v němž se český výběr představí v úterý 11.července od 16:00 proti Belgii právě v kolínské hale Borky, která bude po dobu pěti hracích dnů centrem pozornosti evropského korfbalu.

V prvním pátečním utkání se český výběr prezentoval skvělou hrou, když po první půli prohrával s hvězdným protivníkem rozdílem pouhých dvou košů 9:11, ale ve druhé půli mnoha zbytečnými ztrátami daroval soupeři příliš prostoru a prohrál celkovým skóre 13:26. Ve druhém utkání již Češi nedokázali držet s favoritem krok a podlehli výrazněji 12:36, když v poločase ztráceli 7:18.

Další dvě modelová utkání jsou pak na programu v sobotu, kdy se poprvé oba týmy střetnou od 14:30 a druhé utkání bude následovat o dvě hodiny později, a to opět v kolínské městské hale Borky.

Sestava českého reprezentačního výběru U21 se skládala z následujících hráček a hráčů:

Čarvašová, Herbstová, Křížková, Kubů, Nevludová, Nováková, Pavlíčková, Zikmundová, Dušek, Holík, Kortus, Lorenz, Toufar a Valenta.