Durban – první zápas a výhra 17:14 (10:9)

První hrací den turnaje (1.8.2019) byl herním i pro náš tým. Náš tým se utkal s Katalánskem a zvítězil 17:14 (10:9). Statistiky, čísla a případný záznam ze zápasu najdete na webu https://repre.korfbal.cz/, takže tímto nebudeme zdržovat. V článku ale najdete popis celého dne a hlavně komentář trenéra Iva Kracíka k zápasu.

Snídaně byla určena na dobu tak, jak každému vyhovuje. Na 10:00 měli hráči sraz k tejpování na zápas, v 10:30 proběhla ještě na pokoji v hotelu týmová porada k zápasu. V 11:15 se jelo do hrací haly ve společném autobusu s našimi soupeři. Do autobusu jsme nastoupili první, z autobusu jsme vystoupili první. Před halou jsme se vyfotili také před soupeřem z Katalánska – takže celou dobu jsme byli před nimi. 

Jak už jsem se zmínil, detaily k zápasu včetně jeho záznamu je možné najít na https://repre.korfbal.cz/. Takže zde je „jen“ slíbený komentář Iva Kracíka k zápasu: „Začátek zápasu byl z naší strany jako se zataženou ruční brzdou, ale to je tak vždy, když první zápas turnaje je hodně důležitý. Takže i na tuto variantu jsme byli připravení. Jsem rád, že jsme se v dalších čtvrtinách začali lépe pohybovat a hlavně skórovat. Katalánci nás v útoku nijak zvlášť nepřekvapili, nicméně jejich únik do dvojtaktu je pro nás stále obtížné zabránit, takže vzniklo ze začátku v obraně více chyb, než bych si přál. Náš výkon může jít ještě nahoru, takže jsem rád, že jsme položili dobrý základ ať už herně, tak i výsledkově. Velmi děkujeme za podporu před a po zápase na všech možných mediích a sociálních sítích, držte nám palce dál. Tým je věkově velmi mladý a vaše podpora mu velmi pomáhá.“ 

Po našem utkání jsme pak sledovali zápas Belgie – Slovensko a čekali jsme na slavnostní otevírací ceremoniál. Na něm, kromě obligátních oficialit, proběhlo i vystoupení tradiční domorodé taneční skupiny Zulu bojovniků, která pobavila všechny účastníka turnaje. Po ceremoniálu se už jen jelo autobusem na hotel, tentokrát s týmem Slovenska a atmosféra byla výrazně uvolněnější než při cestě na zápas.

Večer v 19:30 proběhla týmová porada – tradičně na pokoji trenérů, kde byl zhodnocen den, zápas a byly dány informace pro druhý den. A co bude další den? Přece další zápas ve skupině, tentokrát s pro nás exotickým týmem z Nového Zélandu. Hrát se bude od 12:00, takže fanděte.