Durban – postup do čtvrtfinále

Dnešní den (5.8.2019) se celý točil kolem večerního osmifinálového zápasu s Austrálií. A protože se zápas hrál až v 19:00, tak jsme i celý den tomu přizpůsobili. Vstávalo se později, trenéři třeba šli na snídani nezvykle až v 9:00. Poté se jelo na dopolední trénink do hrací haly – do haly číslo 2 – do haly s nezvyklým povrchem a specifickým osvětlením. Společný trénink jsme měli se slovenským týmem, který se připravoval na zápas s Čínou. 

Specifický pokyn měli trenéři připravený po obědě – zatáhnout okna, zatemnit a zdřímnout si na 30 minut. Smyslem bylo, aby se nám večer, v době zápasu, nechtělo spát. Čas je sice v Durbanu stejný jako v České republice, ale je zde přece jen zimní období a slunce zapadá už po 17:00. Za nás trenéry můžu říct, že jsme pokyn splnili na jedničku 😊 Po odpočinku a zatejpování všichni zhlédli video s hrou Austrálie a jelo se na zápas. Jeho výsledek už znáte, ale jak jej hodnotí trenér Ivo Kracík: „Role favorita není nikdy jednoduchá, ale náš tým byl daleko lépe připraven a byl pestřejší ve hře v útoku, a to přesně podle trénovaných situací. Všichni hráči v zápase skórovali, výjimkou byl pouze Galis, který měl jiné úkoly na hřišti a zvládl je dobře (poznámka: 6 asistencí pro své spoluhráče na koš). Byla to dobrá příprava na čtvrtfinále s Belgií, kde budeme také potřebovat více než jednoho střelce.“

Po zápase už proběhlo jen rychlé zhodnocení na hotelu a byl dán plán na zítřejší den. Den, kdy nás čeká ve čtvrtfinále Belgie. Držte palce.