Český tým poráží Slovensko!

V dnešním zápase osmifinále skupiny se česká reprezentace představila v Taipei proti Slovensku. Oba týmy se velmi dobře znají, když hned tři členové základní sestavy Slovenska nastupují v českých soutěžích.

První koš utkání vstřelil ze druhého útoku Vojtěch Holík,  pro něhož se jednalo o premiérový koš na světovém šampionátu dospělých a Češi se tak ujali vedení 1:0. Následovaly však dva slepené koše našich sousedů a naše reprezentace musela poprvé v zápase dotahovat vedení soupeře, což se povedlo záhy a po první desetiminutovce byl stav 5:2 pro české barvy. Ve druhém dějství nabídlo naše družstvo tomu slovenskému šanci na snížení, když naše úspěšnost zakončení byla velmi nízká a do poločasové přestávky se šlo za stejného skóre jako v zápase včerejším 9:7.

Druhá půle začala, stejně jako ta první, košem Holíka, ale byl to na dlouhou dobu poslední zapis do střelecké listiny z české strany. Slovensko dokázalo čtyřmi koši po sobě otočit vývoj utkání a rázem se ocitlo ve vedení 10:11, na což trenér Kracík reagoval oddechovým časem a do hry poslal čerstvé síly a nejlepší střelce včerejšího zápasu Pavlíčkovou a Pešáka, kteří se hned dokázali střelecky prosadit a, po vyrovnaném skóre po třetí čtvrtině 12:12, vrátili vedení českému týmu i potřebný klid.  Závěrečná desetiminutovka již byla plně v režii české reprezentace, když Češi skórovali devětkrát, zatímco Slovensko přidalo koš jediný a Česká republika si po výsledku 21:13 definitivně zajistila postup mezi nejlepších osm družstev MS 2023.

Zítřejší program tak bude pro českou reprezentaci ve znamení boje o první místo v somifinálové skupině v souboji neporažených družstev této skupiny, kdy se Česká republika střetne s obhájcem titulu Nizozemskem, a to od 9.45 středoevropského času.

ČR – Slovensko 21:13 (poločas 9:7)

Koše: Holík 4, Pešák 3, Šnajdr 3, Nováková 2, Jemeliková 2, Pavlíčková 2, Krejčí 1, Kortus 1, Faltýnková 1, Sahatciu 1, Toufar 1