Česko postupuje z prvního místa!

Po dni volna se česká reprezentace utkala v souboji neporazenych družstev skupiny H o prvenství a lepší pozici do osmifinále skupiny, která se začně hrát již zítra.

Reprezentační trenér Kracík mírně pozměnil sestavu, když zraněnou Novákovou nahradila Kubů a místo Valenty zařadil do základní sestavy Šnajdra.

Vstup do zápasu nevyšel našemu družstvu ideálně, když Katalánsko se rychle ujalo vedení a během první půle si vypracovalo až tříbodové vedení, ale Češi se do zápasu rychle vrátili a dokonce vedli v šestnácté minutě po šňůře 5 košů 8:6. Do kabin pak odcházeli naši reprezentanti s malým náskokem 9:7.

Do druhé půle vstoupilo lépe družstvo z Pyrenejského polostrova, když po třech minutách dokázalo vyrovnat na 9:9. Češi si však vedení vzali rychle zpět po koších Pavlíčkové a Sahatciu na 11:9. Přestřelka pokračovala ve třetí čtvrtině i nadále do poslední desetiminutovky šel český tým za vedení 16:13.

Poslední dějství nabídlo nejprve koš Šnajdra a další přidali Krejčí, Pešák, Pavlíčková a Sahatciu a Češi v závěru zápasu excelovali a mohli si tak závěr zápasu, i před podporou návštěvy z české ambasády, vychutnat a soupeře nakonec deklasovali poměrem 25:15, když poslední trefu v zápase zaznamenala nejlepší střelkyně utkání Jitka Pavlíčková.

V zítřejším programu tak, po tomto výborném výsledku ve skupině, čeká na české reprezentanty souboj v osmifinálové skupině se Slovenskem a v úterý pak s favorizovaným NIzozemskem.

ČR – Katalánsko 25:15 (poločas 9:7)

Koše: Pavlíčková 5, Šnajdr 4, Pešák 4, Faltýnková 3, Krejčí 3, Sahatciu 3, Kortus 2, Kubů 1