Česko bude hrát o bronz

Česká reprezentace se do semifinále Mistrovství světa dokázala probojovat po šestnácti letech a stejně jako 8.listopadu 2007 v Brně, tak i dnes bylo jejím soupeřem družstvo suverénního Nizozemska. V roce 2007 podlehli Češi poměrem 9:22 (poločas 4:14) a za českou reprezentaci nastoupil tehdy v základní sestavě i současný trenér Ivo Kracík.

Dnes, v opakování souboje z osmifinálové skupiny, udělal trenér Kracík v sestavě dvě změny, když od začátku poslal do hry Pešáka místo Šnajdra a Jemelíkovou místo Sahatciu. Úvod do utkání ale patřil Nizozemsku,  které se rychle ujalo vedení a za první čtvrtinu stihlo nastřílet neuvěřitelných 14 košů, zatímco z českého výběru se do střeleckých statistik zapsal pouze Pešák, který na konci první desetiminutovky korigovat na 1:14. Ve druhém dějství se Češi trošku zvedli, když dva koše si připsal Holík a dokonce tři nejlepší střelkyně českého výběru Jitka Pavlíčková, ale do poločasové přestávky se šlo za rozhodnutého stavu 6:25.

Do druhé půle vystřídali oba trenéři několik hráčů a pro český tým bylo pozitivní střelecké probuzení Valenty, který na turnaji konečně protrhl střeleckou smůlu a zaznamenal 3 koše. Nizozemci nadále předváděli pestrou hru, ale v poslední čtvrtině se jejich tempo zpomalilo a Češi rázem byli výrazně vyrovnanějším soupeřem,   když poslední desetiminutovka skončila 3:5.

Nizozemci po výsledku 41:13 postupují do finále a za obhajobou zlatých medailí a na českou reprezentaci čeká v neděli zápas o bronz v brzkých ranním hodinách středoevropského času.

ČR – Nizozemsko 13:41 (poločas 6:25)

Koše: Pavlíčková 3, Valenta 3, Holík 2, Pešák 1, Zieglerová 1, Jemelíková 1, Toufar 1, Šnajdr 1