Česká republika triumfuje v prvním zápase MS nad Thajskem!

Česká republika triumfuje v prvním zápase MS nad Thajskem!

Mistrovství světa zahájil český tým zápasem proti Thajsku. Utkání řídili rozhodčí Mireille Van Zoggel-Foolen z Nizozemska (39 utkání na mezinárodní scéně) a Ugurtan Akbulut z Turecka (209 zápasů na mezinárodní scéně). Hned na začátku utkání odskočil národní tým na rozdíl dvou košů. Po střelách Sahatciu, Burešové Faltýnkové a Kortuse Česko zakončilo úvodní čtvrtinu 5:2. Následovaly taktické pokyny trenéra Iva Kracíka a ty splnili hned na úvodu druhého dějství účel, skóre se posunulo na 8:2. Dnes střelecký trápící se Valenta marně trefoval koš soupeře, naštěstí však měl kolem sebe Burešovou Faltýnkovou a Krejčího, kteří v celém utkání měli úspěšnost střelby nad 40 %. Po druhé desetiminutovce tak Česko vedlo nad Thajskem 13:5. Po poločasové pauze následovalo další navýšení vedení a ze hřiště se poroučeli Sahatciu a Burešová Faltýnková, po pár minutách i Pešák, Valenta, Krejčí a Nováková, která opouštěla hrací plochu v náručích Pešáka. Snad to nebude nic vážného. Tím skončila i 3. perioda a následovalo dlouhé čekání konce. Český tým se nemohl prosadit, ale jistila jej pevná obrana, která v druhé části utkání neinkasovala ani jeden koš. Český tým tak zvítězil 24:5.