Česká reprezentace do 17 let senzačně porazila Belgii a postupuje do semifinále

První den Světového poháru hráčů do 17 let odehrála česká lvíčata pět utkání v těžké základní skupině. Po jasném vítězství nad reprezentací Hong Kong, která byla prvním soupeřem a český výběr ji deklasoval poměrem 25:4, následoval vyhrocený souboj s favorizovanou Belgií. Svěřenci trenéra Filipa, který v roli asistenta trenéra pamatuje historický triumf nad Belgií na ME 2002, dokázali vstoupit do utkání excelentně, ujali se rychle vedení a v první půli vedli 5:1. Svůj náskok česká lvíčata následně držela po celou druhou půli a vybojovala cenné vítězství nad loňským stříbrným týmem World Cup U17 2022, a to poměrem 10:7.

Další utkání zvládla pozměněná sestava české reprezentace bez problémů a porazila Slovensko 11:0, když čtyři koše si připsal nejvyšší hráč na hřišti Lukáš Slezák. Následoval zápas proti nejlepšímu týmu asijského kontinentu Taiwanu, který se odehrával v maximálním nasazení. První poločas směřoval k nerozhodnému výsledku, ale za stavu 5:5 po chybě skórovali asijští hráči a těsně před půlí se ujali vedení 5:6. Druhá půle českým reprezentantům nevyšla dle představ a dokázali vstřelit pouze jediný koš, což na úspěch stačit nemohlo a podlehli 6:13. V posledním zápase základní skupiny pak nastoupili čeští reprezentanti proti Katalánsku a zápas kontrolovali. Po vítězství 8:3 pak mohli slavit druhé místo v základní skupině, které znamená, že zítra od 11:30 nastoupí v semifinále proti největšímu favoritovi World Cup U17 2023, a to domácímu Nizozemsku.

Postup do semifinále turnaje znamená, že český tým minimálně zopakuje loňské čtvrté místo, které bylo po dlouhé době návratem do bojů o cenné kovy.