Česká repre má za sebou 4 dny na Taiwanu!

3.den MS Taiwan 2023 – meeting týmů a 1.trénink

Ranní vstávání je pořád těžké, večer se nechce člověku spát a ráno vstávat. Ale snad třetí den
přespání se už tělo začne srovnávat. Je také na čase, aby se tělo s časovým posunem srovnalo,
protože už v pátek 20.10.2023 v 16:30 místního času (10:30 SEČ) hrajeme první zápas naší skupiny
s Thajskem.

Dnešní den dopoledne proběhl tradiční „manažerský“ meeting. Šlo o běžné informace o programu a
pravidlech turnaje, o nástupech týmu při zahajovacím ceremoniálu, o organizaci dopravy do haly a
zpět na hotel, o organizaci stravování. Přece jen 24 týmů na turnaji je rekordní počet a dát
dohromady skupinu 24 různě uvažujících hlav týmů je někdy velmi náročné. Podstatnou částí
meetingu jsou i kontroly cestovních pasů hráčů, kontrola soupisek a čísel dresů. Nakonec se
rozdávají akreditační karty.

Po obědě jsme měli první týmový meeting s hráči na téma organizace turnaje, tedy hlavně byly
předány informace z manažerského meetingu hráčů.

4.den MS Taiwan 2023 – 1.zápas s Thajskem

Čtvrtý den v Taipei konečně začínal ve standardním časovém režimu. Aspoň my trenéři jsme se
vzbudili před šestou hodinou ráno a už v 6:30 jsme byli na snídani. Snídaně jsou pro Evropana
nezvyklé – je zde hodně vařeného nebo smaženého jídla. Naopak úplně chybí mléčné produkty, jako
jsou sýry, jogurty, tvaroh, atd.

V 10:10 místního času jsme jeli na předzápasový trénink, a protože už bylo po ranní špičce, tak cesta
zabrala pouhých 15 minut. Jako parťáky na cestu jsme měli námi oblíbený Surinam. Ivo při cestě
seděl vedle některých hráčů tohoto „jihoamerického“ týmu a z jejich debaty pochopil, že by rádi hráli
proti nám. Trénink trval 45 minut a vše na něm šlo dobře. Hráči dobře stříleli a i ve hře se jim dařilo,
takže jsme odcházeli na autobus zpět do hotelu z dobrou náladou.

Ve 13:00 jsme každý nafasovali obědový balíček. Bylo to moc dobré poke – mix rýže, čočky, kuřecího
masa, zeleniny, atd. Na účet pořadatelů přišlo hodně pochvalných komentářů od většiny týmů
turnaje.

Ve 14:00 jsme měli ještě na hotelu týmovou poradu s přípravou na zápas s Thajskem. Koukali jsme
chvíli na jejich loňské utkání s Austrálií v rámci mistrovství Asie a Oceánie. Bylo na první pohled jasné,
že jsme favoritem, ale přece jen jsme nechtěli jednak soupeře dostat zbytečnými chybami do hry, ale
za druhé jsme chtěli trénovat naši hru, kterou bychom chtěli praktikovat proti zdatnějším soupeřům.

Do zápasu, který začal 16:30 našeho času, jsme vstoupili ve velké pohodě a po velmi krátké době
jsme vedli 3:0. Thajsko pak sice skórovalo, ale i tak jsme první čtvrtinu dotáhli do vítězství 5:2. Dobře
fungovaly odběhy od koše, snaha střílet a využívat tzv. druhé šance. Druhá čtvrtina byla z naší strany
ještě lepší a uzavřela poločas na skóre 13:5. Třetí část hry byla z naší strany vůbec nejlepší a stále
více unavený soupeř nezvládal vzdorovat. Po sedmi koších jsme vedli 20:5 a Ivo úplně kompletně
prostřídal celou sestavu tak, že si zahráli všichni. Poslední čtvrtina v poměru 4:0 uzavřela zápas při
skóre 24:5. Nejlepší střelci zápasů byli Lenka Burešová Faltýnková a Vlastimil Krejčí, kteří
zaznamenali po 4 koších, navíc oba s výbornou úspěšností střelby nad 40%. Jedinou kaňkou zápasu je
podvrtnutý kotník Kláry Novákové.

Po našem zápase proběhl otevírací ceremoniál a po něm jsme hned frčeli na hotel, na večeři a spát.
Zítra máme volný den, co se týká zápasu, ale dopolední trénink nevynecháme. Po něm máme
naplánovaný týmový oběd v místní restauraci s klasickým taiwanskou kuchyní. Tak snad nám bude
chutnat jídlo a vám budou chutnat naše zápasy. Fanděte dál, díky.

Již zítra proti Katalánsku! Sledujte nás!