Vítězem Czech Korfball Open U17 2022 se stala Česká republika

Přátelský juniorský turnaj, který se během víkendu konal v ostravské hale Vysoké školy báňské, ovládlo juniorské družstvo České republiky, jež za celý turnaj nepoznalo hořkost porážky a ve finále výborným výkonem zdolalo výběr SCM Ostrava. Na místě třetím skončila reprezentace Slovenska, která porazila Maďarsko 17:11 v boji o bronz.

Do první čtvrtiny nastoupil český tým koncentrovaně a potvrzoval roli favorita, když po první desetimutovce vedl výrazně 8:0 a jasně dominoval. Poločasový výsledek 17:1 jasně dokládal převahu českého reprezentačního družstva. Ve druhé půli dal reprezentační trenér Filip příležitost i hráčům z lavičky, ale náskok neustále narůstal a nakonec vyhrál český juniorský tým nejvyšším rozdílem na turnaji 37:7.

Nejlepším střelcem zápasu byli Tomáš Toufar s famózními deseti koši a Lukáš Holík a Lenka Buriánková se shodným počtem šesti košů.

Finále Czech Korfball Open U17 2022 – ČR U17 – SCM Ostrava U17          37:7       (poločas 17:1)

Koše: Toufar 10, Buriánková 6, Holík 6, Křížková 5, Pavlíčková 4, Hák 3, Janáková 1, Kopišová 1, Křupal 1, Vedral 1