5.den – finálový den a zápasy o celkové umístění

Sobota 19.10.2019 byla ve znamení finálových zápasů o konečná umístění na 1.-8.místě. Druhým neméně důležitým bodem dne byla oslava 30 let korfbalu v České republice. Pro reprezentanty začal den standardně snídaní v 8:00, ale pak už šlo vše velmi rychle, protože zápas o 7.místo s Katalánskem se hrál už v 10:15. Takže v 9:00 byla předzápasová příprava a šlo se na to. Výsledkově byl zápas jednoznačný a Katalánci byli poměrně neškodným soupeřem. Ovšem naše hra, hlavně v úvodu utkání, neměla lehkost z úvodu turnaje a na hráčích už byla cítit únava a zklamání z neúspěšného vystoupení s Maďarskem. Přesto výhra nám určila umístění na 7.místě.

Další zápasy dne se už mísily s oslavou 30 let korfbalu. Do haly RG a ZŠ Prostějov dorazilo řada bývalých úspěšných korfbalistů, pro které ČKS uspořádal recepci a prezentací všech úspěchů českého korfbalu za posledních 30 let. Vše vyvrcholilo závěrečnou oslavou všech účastníků turnaje na večerní party. Ještě jednou patří velký dík všem fanouškům za neuvěřitelné fandění a podporu českého týmu. Velký dík také patří všem organizátorům, pořadatelům a dobrovolníkům, bez kterých by turnaj nemohl proběhnout. Myslím, že šlo o parádní turnaj z hlediska organizace a divácké kulisy. Díky