4. den – malé semifinále s Maďarskem ve skupině o 5. – 8. místo

Díky včerejší prohře s Anglií se dostal náš tým do skupiny o 5. – 8. místo. A play-off této části turnaje startovalo jako první. Takže náš tým měl tentokrát úvod zápasu již ve 13:15, a to s týmem Maďarska. Tomuto času se musel uzpůsobit celý program dne mimo snídaně, ta byla opět v 8:00. Ovšem už předzápasová příprava byla v 11:00 a do haly se šlo ještě před polednem.

V zápase šlo hlavně o postup na MS U21 v roce 2020, které bude na Taiwanu. Vítěz utkání měl jistotu nejhůře 6.místa, které zajišťuje právě kvalifikaci na zmíněné MS U21 v příštím roce. Bohužel toto se nepovedlo a prohra na golden goal 16:17 nás odsunula do zápasu o 7.místo. Zápas byl od začátku vyrovnaný a čím více se blížil konec, tím více na náš tým doléhal pocit, že by nemuseli zápas vyhrát.

A slova Iva Kracíka po zápase: “Prohra bolí a taková prohra o to víc. Cítil jsem z hráčů, že v tom zápase nejsou schopni předvést výkon, který by si sami představovali. Měli jsme hrozně upracované koše a Maďaři naopak měli střelce tam,kde bych to nečekal. Že bychom je podcenili,to si nemyslím,ale rozhodně jsme dostali lekci. Zítra snad složíme reparát.”