#3 ME U21 Zápas z „povinnosti“ proti neporazitelnému Nizozemí

Jako třetího soupeře na ME U21 v Kolíně určil los našemu týmu soupeře z Nizozemí. Případné vítězství by drželo šanci hráti o zlato … ale zpět do reality. Ještě loni se o tomto nizozemském výběru vyjádřil Leon Simons (trenér reprezentace Nizozemí U19) jako o nejvyšším výběru, který kdy v reprezentaci U19 měl. Nyní se tito hráči posunuli do kategorie U21. To, že jsou kluci vždy vysocí, už korfbalové znalce nepřekvapí. Ovšem i dívčí část týmu má hráčky blížící se 190cm. A když se k těmto fyzickým parametrům dosadí skvělá technika střelby a práce s míčem, plus se přidají u některých hráčů i první zkušenosti z nejlepší ligové soutěže na světě – Korfbal League, tak se z reprezentace U21 stává „neporazitelný“ tým.

Cílem našich lvíčat bylo zkusit alespoň v některých pasážích zápasu soupeři v něčem vzdorovat a „urvat“ alespoň dílčí úspěchy. Pro zajímavost prozradíme z taktické kuchyně pokyny trenére Iva Kracíka pro tento zápas. V obraně se snažit být maximálně blízko a co nejvíce ztrpčovat rozehru soupeře. Klidně obranu riskovat i za cenu toho, že by soupeř útočil přes dvojtakty. Po zisku míče nespěchat s přechodem na útočnou půli. V útoku se měly pod košem spíše pohybovat naše holky a buďto se uvolňovat do střel nebo pomáhat klukům asistencí. Kluci měli hrát naopak oba „zvenku“, střílet a pokoušet se dobíhat po střele na doskok (budovat totiž doskok s takto vysokým soupeřem nemělo smysl). Úkolem bylo co nejvíce útoků zakončit aspoň jednou střelou, střílet bylo dovoleno kdykoliv, kdy se hráči cítili volní. Dalším cílem trenérů bylo ulevit hráčům základní sestavy tak, aby ušetřili síly na sobotní rozhodující zápas s Německem o bronz. Suma sumárum, výsledek 9:35 mluví za vše.

Na závěr opět všichni hráči a trenéři naší reprezentace moc a moc děkují za podporu v hledišti, u televize, počítačů, mobilů a jiné mediální techniky. V pátek má náš tým den volna, který využije exkurzí města Kolín a podvečerní návštěvou kina. Vše bude směrováno k sobotnímu utkání o bronz ve 14:00 s Německem – držte nám palce!