#2 ME U21 v Kolíně a důležitá výhra s Katalánskem

Druhý zápas našich lvíčat na ME U21 s Katalánskem byl velmi důležitý pro reálné udržení medailových ambicí. Katalánsko totiž svůj první zápas vyhrálo, kdežto náš tým si už druhou prohru dovolit nemohl. Český tým se určitě před zápasem mohl cítit jako favorit, nicméně běhavý a dynamický styl hry soupeře od Pyrenejí je pro nás vždy velmi nepříjemný, ať už jde o jakoukoliv věkovou kategorii. A průběh hry tomu odpovídal – celý zápas byl velmi dramatický a těsný, ale nakonec výsledkově pro náš tým zasloužený a slastný v podobě výhry 17:13 (7:7).

Utkání začalo úspěšnou střeleckou hrou Katalánska a když se k tomu přidalo i naše pozvolné zvykání si na tempo hry rychlonohého soupeře, tak v jednu chvíli svítilo na ukazateli skóre 1:4 v náš neprospěch. Naštěstí se českým mladíkům podařilo do konce první čtvrtiny snížit na rozdíl jediného koše. Druhá čtvrtina byla stále vyrovnaná a oba týmy hráli jak na houpačce. Jednou měl střeleckou šňůru náš tým, poté zase soupeř a polčasové skóre se zastavilo na výsledku 7:7.

Druhou půli odstartoval náš tým velkým tříkošovým nástupem a donutil soupeře si vzít time-out. Během něj bylo slyšet z plným tribun spokojené skandování českých fanoušků: „To je ono, to je ono!“. Bohužel time-out soupeři pomohl a ten se opět jako na houpačce dotáhl na rozdíl jediného koše. Naštěstí na závěr třetí části se vše přehouplo opět na stranu českého týmu. Skóre po 3.čtvrtine bylo 14:11 v náš prospěch.

Poslední hrací část byla už o velkých nervech, kdo zlomí definitivně zápas na svou stranu. Našemu týmu úplně odešla útočná hra a celých 7 minut nebyl schopný dát koš. Naštěstí obrana už oproti úvodu fungovala stoprocentně. Katalánsko zvládlo dát jen dva koše, které ovšem 3 minuty před koncem znamenaly snížení na 14:13. Závěr nicméně patřil našemu týmu a další zhoupnutí v podobě 3 košů v řadě zápas definitivně rozhodlo.

Velký dík patří všem fanouškům, kteří přišli fandit. A věříme, že i v dalších zápasech nás podpoříte, aby byl cíl lvíčat dotažen do úspěšného medailového konce.