1. den ME a výhra s Katalánskem

V úterý odstartoval konečně turnaj. Už od rána bylo na hráčích vidět napětí a touhu hrát a vyhrát. Dopoledne proběhl krátký střelecký trénink a šlo se na oběd. Po obědě byla předzápasová příprava a hráči byli pečlivě připravováni na styl hry Katalánska. Ivo Kracík musel hráče mírně směrovat do klidu, aby byli v pohodě připravení na zápas.

V 16:30 konečně začal zápas. Tribuny byly pěkně zaplněné a při skandování „Češi do toho!“ začali naši hráči výborně a velmi rychle šli do vedení 2:0. Ale asi bude lepší, když zápas zhodnotí přímo trenér Ivo Kracík: „Do zápasu jsme nastoupili výborně a přesně podle plánu. Obrana držela snahy Katalánců k únikům do dvojtaktu a střelecky se Kataláncům nedařilo. Zato náš útok fungoval dobře a vedení 2:0 bylo rychlé a zasloužené. Bohužel druhá čtveřice už tak úspěšná střelecky nebyla, i když si vytvořila řadu šancí. Škoda i dvou neproměněných penalt. Tyto věci držely Katalánce ve hře. Po vystřídání si i druhá čtveřice našla cestu, jak útočit a v poslední čtvrtině se projevila nakonec naše herní převaha. Děkujeme velmi všem fanouškům a věříme, že nás podpoří i v příštím zápase.“

Takže zítra v 16:30 s Nizozemím. Opět přímo v hale RG a ZŠ Prostějov a nebo on-line nebo na webu ČT sport. Držte palce.