Česko – Portugalsko: Hollywoodské drama

Hollywoodské drama se smutným koncem. Před utkáním nabádal trenér Jiří Podzemský své svěřence ke koncentrovanému výkonu a lehkosti střelby od samého začátku. Bohužel se to na vstupu do utkání neprojevilo a velmi brzy se do vedení dostal tým Portugalska. Češi si nedokázali poradit s živelným ale i velmi dobře koncentrovaným výkonem soupeře, kterému se dařilo těžit z tlaku do koše. Skóre po první čtvrtině vypadalo nadějně, ale bylo vidět, že český tým nehraje s lehkostí. Do poločasu oba týmy skórovali shodně po 2 koších a tak poločas vyzníval 6:9 v náš neprospěch . Do 2. poločasu vstoupili Portugalci ještě z větší vervou, kdy jednu chvíli odskočili na rozdíl šesti košů. Houževnatost tohoto mladého týmu se projevila ve 4. části do které vstupovali se značnou nevýhodou 8:13. Hráči v sobě dokázali najít silu a energii k velkému závěru, kde postupně snižovali náskok až tři minuty do konce srovnání na 14:14. Poté dokázali Portugalci rychle odpovědět, aby svým sedmým košem v tomto utkání vykřesala Jitka Pavlíčková naději na dokončení obratu. V posledních minutách utkání jsme už nedokázali najít přesnost ve střelbě, kterou však Portugalsko ještě dokázalo objevit. Česká republika po prohře 15:17 obsadila 6. místo na MS U19.