Mistrovství Evropy U15 – finálový den pohledem účastníků

Rising stars

Druhý den turnaje se nesl v duchu bojů o medaile. Lvíčata se po prvním dnu vypracovala velmi příznivé skóre. Rising stars čekaly další 3 zápasy ve skupině, které rozhodovali o závěrečném umístění. RS suverénně zvítězil proti Polsku, Maďarsku i Portugalsku a tím si bez jediné prohry na turnaji zasloužil zlaté medaile.

Výsledky:

  • ČR –  Německo                 12:2
  • ČR – Katalánsko               20:2
  • ČR – Slovensko                 14:1
  • ČR – Maďarsko                  7:2
  • ČR – Polsko                       19:1
  • ČR – Portugalsko               7:3         

A-tým

A-tým čekalo semifinále proti týmu z Portugalska, který jak jich všichni známe je velmi těžké vyhrát po ,,psychické stránce”, s čím se naši hráči popasovali výborně a zvítězili 12:5. Teď už lvíčata čekal vytoužený finálový zápas s favorizovaným Nizozemskem. Do zápasu hráči suverénně a koncertovaně a dokonce dokázali vyhrát první poločas 6:5! Bohužel jsme nedokázali odehrát zápas bez zbytečných faulů a následných 100% proměněných nizozemských penalt. Lvíčata bojovala až do konce utkání, ale ukázala se velká kvalita soupeře a bohužel jsme zápas nedokázali dovést do vítězného konce. Konečný výsledek: 9:14.

Slova trenérů: Jsme na Vás hrdí! Oba týmy na turnaji dýchali za tým a podporovali jeden druhého a o tom to je! Odměnou toho jsou krásné dvě medaile – zlato (RS) a stříbro (A-tým). Můžeme si troufnout říci, že tato parta má obrovský potenciál se dále zlepšovat. A výhra jednoho poločasu nad Nizozemím značí velkou kvalitu a do budoucna schopnost konkurovat korfbalovým velmocím. Děkujeme hráčům za jejich reprezentaci ČR a předvedeným výkonům na turnaji, rodičům a Českému korfbalovému svazu za podporu! Děkujeme!