Soustředění talentované mládeže U15

Uplynulý víkend proběhlo v Kostelci na Hané soustředění talentované mládeže ve věkové kategorii do 15 let. Tento nejmladší výběr se pod vedením Martina Šnévajse a Anety Lešanské připravuje na Mistrovství Evropy do 15 let, které se na konci června bude konat v nizozemském Drachtenu. Soustředění se zúčastnilo celkem 13 hráčů a 21 hráček z 8 klubů.

Mladí korfbalisté a korfbalisti absolvovali celkem 5 dvouhodinových tréninků, během nichž si trenéři ověřili jejich fyzickou připravenost, technické dovednosti a schopnost číst hru. Tréninky byly dále zaměřeny na spolupráci hráčů ve hře a pohyb kolem koše.
 
Další soustředění je naplánováno na druhý víkend v květnu  opět v Kostelci na Hané a zúčastní se ho výběr 15 korfbalistů a 15 korfbalistek – nominace bude zveřejněna do konce týdne. Soustředění bude více zaměřeno na korfbal4 a jeho specifika, jelikož již víme, že Mistrovství Evropy se bude hrát právě v tomto formátu. 
Seznam účastníků

👉🏻 SK RG Prostějov: Jan Nedbal, Adam Fidler, Eliška Křížková, Lenka Buriánková
👉🏻 MS Znojmo: Tomáš Toufar, Jitka Pavlíčková, Daniela Šprynarová
👉🏻 SK Plhov Náchod: Martin Netolický, Jan Geťko, Jitka Štěpánová, Ema Vanclová, Kristýna Čtvrtečková, Lucie Jelenová, Anna Paslerová
👉🏻 VKC Kolín: Veronika Holoubková, Nela Vondráčková, Markéta Jiroudková, Marie Dobiášová
👉🏻 KK Brno: Jan Theissig, Antonín Jokl, Kryštof Malina, Lukáš Holík, Natálie Pařilová
👉🏻 KK Brno Nový Lískovec: Jindra Bloudíček
👉🏻 KK Koblov: Tomáš Hák, Matyáš Vepřek, Daniel Ščupal, Amálie Moricová, Nela Vojnová
👉🏻 SK Kutná Hora: Nikola Koláčná, Lucie Kovandová, Daniela Nguyen, Ludmila Forštová, Petra Myšková,