Druhý soupeř na Světových hrách 2022 – Portugalsko ??

Reprezentace Portugalska je tradičním soupeřem českého korfbalového družstva a na Světových hrách se spolu oba soupeři utkali dvakrát. Poprvé v roce 2009, kde obě družstva vyšší ambice, ale boj o třetí místo obstarala družstva domácího Taiwanu a Ruska. Souboj o páté místo byl velmi vyrovnaný, když po českém rychlém vedení 3:1 otočil soupeř na 4:6, ale Češi zásluhou Davida Schwarze srovnali na 6:6, když právě Schwarz dokázal ze šesti českých košů vstřelit čtyři. Do konce první půle se však portugalští hráči opět ujali vedení a poločasový výsledek byl 8:10. Ve druhé půli se Češi však do vedení již vůbec nedostali a jen dotahovali náskok soupeře a pět minut před koncem dokonce prohrávali 15:18. Za stavu 16:18 si vzal trenér Honzíček oddechový čas a dokázal svému týmu naordinovat skvělý závěr utkání, když díky dvěma košům nejlepšího střelce zápasu Jiřího Ježka Češi stihli vyrovnat a v prodloužení vystřelil cennou výhru Jakub Bláha.

V roce 2013 v Kolumbii se soupeři potkali již základní skupině a opět po velmi vyrovnaném poločasovém průběhu vedli Portugalci rozdílem dvou košů, tentokráte 10:12. Ve druhé půli však Češi spíše ztráceli a dovolili soupeřům vytvořit si v závěru až čtyřkošový náskok, který již stáhnout nedokázali a i přes skvělou střeleckou formu Jiřího Podzemského, jež zaznamenal 10 košů, odešli ze zápasu poraženi 18:21.

Poslední utkání ČR – Portugalsko se odehrálo na MS 2019 v Jihoafrické republice, kde v zápase o konečné sedmé místo vyhráli Češi 17:16 (po poločase 10:7), když nejlepší střelkyní byla Renata Havlová se sedmi koši včetně vítězného, před Petrem Galíčkem s pěti koši a Alexandrem Vyroubalem se dvěma koši. Po jedné úspěšné střele si pak připsali ještě Faltýnková, Pešák a Zieglerová.