Durban #04 – třetí den – trénink

Středa 31.7.2019 se nesla ve znamení dvou důležitých bodů – nejprve kolem poledne se náš tým v rámci tréninku seznámil poprvé s hrací halou a také proběhl meeting týmů před startem turnaje. Ale jak to šlo postupně?

První a poslední trénink před turnajem

Vstávačka byla individuální s tím, že je sraz na první trénink až v 11:00 před hotelem. Ti, co potřebovali zatejpovat, tak už v 10:00. Snídaně byla opět ve stejném stylu, tedy vajíčka, slanina, párečky, salámy a nějaké sladkosti + ovoce. Na trénink nás odvezl smluvený dopravce autobusem. Je zvláštní pozorovat systém dopravy, ve kterém platí, že červená na semaforu znamená pouze signál pro upozornění na nebezpečí, že by mohl někdo jet nebo jít z vedlejší ulice. Chodci, zvláště mladíci, se snad i baví tím, kdo bravurněji zvládne prokličkovat v „neřízené“ a husté dopravě přes ulici. Trénink jsme měli v 1.hrací hale, která je prostorná a hlavně umístěná v univerzitním kampusu,  střeženém za plotem a branou se závorou. Trénink trval hodinku a hned po něm jsme dostali tzv. lunch packet, který jsme snědli cestou zpět na hotel ještě v autobuse.

Odpoledne využili hráči k nákupům nebo ke koupání v moři. Trenéři naopak připravovali video s hrou Katalánska tak, aby mohli ukázat hráčům základy taktiky hry soupeře. V 16:00 se pak zúčastnili informačního meetingu týmů, kde byly řečeny základní pravidla a body fungování turnaje od nástupu až po systém turnaje. Po meetingu jsme měli večeři a hned po ní týmovou poradu na zítřejší zápas.

A co čeká hráče 1.hrací den? Samozřejmě ve 12:45 zápas s Katalánskem. Takže fanděte!!!