Durban – třetí hrací den a prohra s Nizozemskem 7:23 (15:3)

Sobota 3.8.2019 byla posledním hracím dnem v základní skupině. Soupeřem nám byl favorit favoritů Nizozemí. Prohra 7:23 i tak znamená postup ze druhého místa ve skupině do osmifinále, a už nyní víme, že proti Austrálii v pondělí 5.8.2019 v 19:00. A co se dělo zase celý den a jak zápas hodnotí trenér Ivo Kracík – najdete tradičně v tomto článku.

Ranní trénink jsme tentokrát vynechali a raději dopoledne využili na delší prospání – kromě trenérů, kteří vstávají s ranním rozbřeskem. V deset jsme dostali vyprané prádlo, které jsme si rozdělili a začalo tejpování na blížící se zápas. Před ním ještě proběhla pravidelná předzápasová porada, kdy naordinovaná taktika udělala hráčům velkou radost – myšleno opravdu bez ironie a sarkasmu. Obecně se dá říct, že pokyn zněl: nedát nic Holanďanům zadarmo, a to za jakoukoliv cenu.

A jak zápas hodnotí Ivo Kracík? „Chtěl jsem ten zápas vzít jako přípravu na případné čtvrtfinále proti Belgii. Pokud v  tomto zápase budeme chtít uspět, tak musíme předvést sebevědomý výkon v obraně. A z tohoto vycházely i pokyny pro zápas s Holandskem. Každý holandský hráč na hřišti musel cítit, že naši hráči neustoupí ze svých obraných pozic  v žádné herních činností. Obdržených 23 košů je pro mě pozitivní zpráva, že jsme těsné obrany schopni i proti top týmu. Náš útok poznamenala nestandardní holandská obrana, přes kterou bylo náročné vést náš běžný útok. Proto jsme zkoušeli trošku zpomalit hru, využívat více pozici asistenta a do ní útočit. To se nám ne vždy dařilo, a proto padlo pouze 7 košů. S druhým místem ve skupině jsem spojený a soupeř pro osmifinále (Austrálie) je přijatelný. Určitě nic nepodceníme a uděláme si poctivou přípravu.“

Po návratu na hotel už byla jen večeře, po ní meeting, kde jsme si řekli plány na další den. A jaké jsou? V neděli je volný den, dopoledne hráči využijí podle svého a po obědě je plánována návštěva místního aquaparku.