Durban – prohra ve čtvrtfinále

Poslední dva dny byly na turnaji velmi nabité. V pondělí jsme večer odehrály osmifinále s Austrálií a sotva jsme se druhý den probudili (6.8.2019), už jsme se začali chystat na čtvrtfinále s Belgií. Budíček byl dobrovolný a snídaně také měla volný průběh. Organizovaně jsme začali fungovat odjezdem v 10:00 na trénink. Ten byl zaměřený hlavně na střelbu a specifické detaily hry Belgie – volné hody, vedení útoku, práce pod košem. Po tréninku jsme hned valili na oběd, po kterém opět moc času nebylo. Video taktická příprava byla hned ve 14:30 a v 15:30 se jelo na zápas. Ještě před naším utkáním jsme viděli doslova řežbu mezi Taiwanem a Surinamem, které skončilo o dva koše vítězně pro Taiwan. 

A co náš zápas a hodnocení Iva Kracíka: „Čtvrtfinále na MS není nikdy jednoduchý zápas a zvláště ne, pokud jej hrajete s Belgií. Před zápasem jsme věřili, že jsme udělali v přípravě dostatek práce na to, abychom byli vyrovnanějším soupeřem. Nicméně i Belgie se z ME hodně poučila. Musím uznat, že byli daleko atletičtější a v herních činnostech pod košem a v zakončení byli prostě lepší než my. Na druhou stranu, nám se nedařilo proměňovat vyložené šance, jako jsou volné hody a penalty. Potom konečné skóre je pro nás poměrně kruté. Rozhodně je to ale motivace pro další zlepšování. Teď se zkusíme poprat o 5.místo místo.“

Při klasickém večerním celotýmovém meetingu jsme ještě natočili děkovací video vám, skvělým fanouškům. A nakonec jsme naplánovali zítřejší volný den – jedeme na Safari na místní faunu a flóru. Odjezd v 6:00 od hotelu.