Durban – druhý hrací den a výhra nad Novým Zélandem 23:11 (15:3)

Celý den (2.8.2019) se nesl ve znamení zápasu s Novým Zélandem. Ten náš tým zvládl lehce a vítězně (23:11), to už asi víte, ale co mu předcházelo a jak zápas hodnotí trenér Ivo Kracík najdete pouze v tomto článku.

Budíček byl tentokrát brzký, i když dobrovolný – vysvětlím. Zápas s Novým Zélandem se totiž hrál v jiné hale (hala číslo 2) než včerejší zápas. A o této hale číslo dvě nešly zrovna dobré zvěsti mezi týmy – hala je prý totiž tmavá, umístěná v „hangáru“ – takže jsme měli obavy z toho, jak se v ní bude hrát. Proto jsme chtěli tuto halu ochutnat před samotným zápasem, ale náš trénink byl naplánovaný na 7:25. V tuto brzkou hodinu jsme zase jako trenéři nechtěli nutit hráče, aby si narušili obvyklý biorytmus. Takže rozhodnutí bylo, že ranní trénink bude dobrovolný a že hráči se tedy můžou sami rozhodnout, zda se tréninku v hale zúčastní nebo ne. Proto byl budíček ráno brzký, ale dobrovolný. Tréninku ráno se zúčastnilo nakonec 11 hráčů.

Vítězný zápas proti Novému Zélandu

Po tréninku už pak v rychlém sledu následovalo tejpování, příprava na zápas a odjezd na samotné utkání. Hráči jej zvládli celkem v poklidu a hodnocení k zápasu uvádí Ivo Kracík: „Po ranním  tréninku jsem zjistil, že i hala pro zápas Novým Zélandem bude výzvou sama o sobě. Špatné světlo a tvrdý a nepružný povrch může zkomplikovat přesnost v zakončení. Na tento fakt jsem hráče zvlášť upozorňoval. Nový Zéland byl pro nás velkou neznámou, ale o to víc jsme se mohli soustředit jen na vlastní výkon. Prvních 10 minut bylo ve znamení seznamování se s podmínkami a až ve druhé destiminutovce jsem byl spokojený s předvedenou hrou. Nakonec jsme si tohle povinné vítězství pohlídali a na Nizozemí můžeme jít s čistou hlavou pro co nejlepší výsledek.“

Po zápase jsme hned jeli na hotel, kde jsme ještě zvládli pozdní oběd. Po obědě už bylo jen volno do večeře, kterou hráči vyplnili nákupy, kdežto trenéři plnili své mimotrenéreské povinnosti. David Konečný natočil rozhovor pro Radiožurnál a dále videorozhovor s Ivošem Kracíkem. Ivo mezi tím ještě zvládl zaskočit se špinavým prádlem do místní prádelny. Pomohl mu i Paťa Nguyen, který to měl jako trest za pozdní příchod na předzápasovou přípravu. Nutno dodat, že jej spíše zdržela paní uklízečka na pokoji 😊

Po večeři se hráči a trenéři sešli na jednom pokoji a jako Večerníček sledovali zajímavý zápas Čína-Surinam. Zítra tým čeká zápas se super favoritem Nizozemím a půjde spíše o to, kolik košů se nám podaří vstřelit a kolik útoků zvládneme vůbec dovést do zakončení. Buďte s námi i v tomto těžkém zápase.