Durban #03 – první soupeř – Katalánsko

Prvním soupeřem českého národního družstva bude tým Katalánska. Katalánské národní družstvo dosáhlo svého největšího úspěchu v roce 2016, když na ME v Nizozemsku skončilo na senzačním třetím místě a dokázalo tak vybojovat své historicky první umístění na velké akci, když v boji o bronz zdolalo Portugalsko.

Po tomto skvělém umístění přišel výsledkový pokles a na dalším evropském šampionátu již bylo medailové umístění katalánskému týmu dosti vzdáleno a v boji o konečné páté místo podlehli české reprezentaci poměrem 17:20. V poločase vedli Katalánci poměrem 11:8, ale zlepšeným výkonem ve druhé půli dokázali naši vývoj otočit, když o koše se postarali mnozí se současného kádru: Pešák 5, Galíček 5, Jonáková 3, Klacková 3, Faltýnková 2, Nguyen 1, Hurdláková 1.

Katalánsko (či předtím Španělsko) se zúčastnilo v historii celkem 8 světových šampionátů a nejlepším výsledkem na MS je čtvrté místo z roku 2011, kdy se MS konalo v Číně (v prvním zápase Katalánsko v základní skupině porazilo překvapivě Českou republiku 21:16). Na minulém světovém šampionátu v roce 2015 v Belgii se Katalánsko umístilo na pátém místě, když během turnaje podlehlo pouze Taiwanu a Belgii a dokázalo porazit třeba Čínu či Německo.