Durban #01 – Cesta, příjezd a hotel Royal

V neděli 28.7.2019 večer se sešel kompletní reprezentační tým na letišti v Ruzyni. Po plynulém odbavení následovalo asi hodinové zdržení při odletu, ale ve 22:30 náš tým opustil Prahu směr Dubai. Let trval 5,5 hodiny a s časovým posunem 2 hodiny, který ve Spojených Arabských Emirátech platí, jsme nad ránem kolem šesté hodiny přistáli v Dubai. Zde jsme museli 4 hodiny počkat na další let. I ten měl bohužel díky velké hustotě letů zpoždění. Ale v 11:00 místního času se s námi opět Boeing 777 vznesl. Tentokrát let trval 8,5 hodiny, a protože jsme se vrátili opět do časového pásma, které platí v Evropě, tak přílet vyšel na 17:30. Kromě zmíněných zdržení jsme žádnou jinou komplikaci na cestě neměli. Jídlo všem chutnalo, letušky byly milé a pěkné. I průchod pasovou kontrolou byl bez problémů, a když na nás čekala i všechna zavazadla a u výstupu organizátoři s autobusy, tak jsme si mohli říct, že cesta byla super.

Ubytování týmu je na hotelu Royal, který byl založen roku 1845 a má opravdu bohatou historii tradiční koloniální Anglie. Královské spojení není náhodné nebo účelové, protože zde organizoval v 19.století řadu setkání princ Alfréd, syn královny Viktorie. Budova má 22 pater se zabudovaným bazénem na střeše. V současné době samozřejmě zmodernizované do kompletního wellness komplexu. Celý tým bydlí na jednom patře, snídaně, obědy a večeře jsou organizovány také na hotelu.

Pro dnešní den má tým od klasického korfbalu volno. V plánu je prohlídka okolí hotelu, přístavu a pláže. Trenér Ivo Kracík počítá i s mírnou fyzickou zátěží na protažení těla v hotelovém fitness centru.