Cesta do Durbanu #03

O uplynulém víkendu proběhlo už 3. celotýmové soustředění seniorské reprezentace na MS v Durbanu v Jižní Africe. Konalo se v Kostelci na Hané, kam byli pozváni i hráči maďarské reprezentace, která se také připravuje na MS.

Český tým měl v pátek večer a v sobotu dopoledne pilovací tréninky. Maďarský tým zvládl jednu tréninkovou jednotku v sobotu před obědem. Odpolední a večerní čas byl již ve znamení dvou přípravných zápasů mezi naším týmem a hosty z Maďarska. Poslední přípravný zápas se odehrál v neděli dopoledne. A jak tyto zápasy vypadaly? 

O výsledek ani tak nešlo, přesto dobrou zprávou je, že ve všech třech zápasech zvítězil český tým. Rozhodně ale nešlo o jasné výsledky a trenér Ivo Kracík si tak mohl pochvalovat, že příprava v herním pojetí je s herně vyrovnaným a houževnatým soupeřem. Ve všech zápasech náš tým trénoval a zkoušel si různé styly vedení útoku. Samozřejmě stejný přístup byl i v obraně. Trenér Ivo Kracík dále zkoušel různé varianty sestavy. Všechny zápasy měly celkem podobný průběh, kdy ze začátku byl zápas vyrovnaný s ohledem na výsledek, a vždy ke konci utkání náš tým dokázal odskočit na větší rozdíl. Maďarský tým se vyznačoval celkem vysokou úspěšností zakončení ve střelbě z dálky a dále velmi efektivně využíval naše spíše individuální chyby. Naopak náš tým lépe a klidněji zvládal své útoky a vytvořil si velké množství šancí během většiny útoků. Bohužel slabinou byla efektivita zakončení. V obraně náš tým také fungoval celkem dobře, ale opět bohužel, objevilo se velké množství individuálních chyb, které vedly k penaltám nebo volných hodům, které soupeř využíval.

Obecně se dá říct, že český tým se herně posunul oproti minulým týdnům a je možné sledovat zlepšující se souhru mezi reprezentanty navyknutými na různé stereotypy (dobré či špatné) ze svých klubů. A co dále? Příští víkend cestuje náš tým naopak do Budapešti, kde proběhnou přípravné zápasy ve stejném stylu jako nyní v Kostelci na Hané. Za dva týdny pak už jen soustředění bez přípravných zápasů opět v Kostelci na Hané a v pondělí 29.7. odlet směr Jižní Afrika.

  • 1.zápas – sobota 13.7. v 15:30 Česká republika-Maďarsko 26:16 (12:9) – hráno 5×10 minut
  • 2.zápas – sobota 13.7. ve 20:00 Česká republika-Maďarsko 20:16 (9:5) – hráno 4×10 minut + golden goal (v GG zvítězil náš tým 2:1)
  • 3.zápas – neděle 14.7. v 10:00 Česká republika-Maďarsko 25:19 (12:9) – hráno 4×12 minut + golden goal (v GG zvítězil náš tým 1:0)